- Ekologiczny kuskus kukurydziany otrzymywany jest z kruszonych, gotowanych i suszonych ziaren kukurydzy. Jest naturalnie bezglutenowy, lekkostrawny i łatwoprzyswajalny.


Ze względu na niewielką powierzchnię kuskusu nie trzeba go gotować. Wystarczy zalać go wrzącą wodą lub bulionem do poziomu około 0,5 cm ponad poziom kuskusu. Odczekaj 5 minut aż kuskus wchłonie płyn i gotowe!
Ze względu na szybkość przygotowania kuskus znajduje swoje zastosowanie jako: dodatek do obiadu, składnik sałatek, podstawa śniadania na słodko z owocami (np. zamiast kaszy jaglanej, którą długo się gotuje), „wkładka” do zupy.Kuskus należy do produktów łatwostrawnych, dlatego można podawać go dzieciom i osobom z dolegliwościami przewodu pokarmowego. Kuskus jest dobrze tolerowany przez osoby z zespołem jelita wrażliwego (tzw. IBS) czy chorobą wrzodową żołądka.
Nie jest to skarbnica błonnika czy witamin i składników mineralnych, jednak jest lekkostrawna, a także nie wywołuje reakcji alergicznych. Nie zawiera w swym składzie także glutenu, zatem jest całkowicie bezpieczna dla osób cierpiących na jego nietolerancję. Z tego właśnie względu często podawana jest małym dzieciom. Ponadto warto wspomnieć, iż cechuje ją dość duża zawartość węglowodanów (większa niż w przypadku innych kasz) i tym samym wartość energetyczna. Sprawia to, że jest świetnym posiłkiem dla osób będących na diecie redukcyjnej, gdyż spożycie małej ilości produktu wiąże się z wystąpieniem wysokiej sytości.Kasza ta zawiera niestety niewielką ilość witamin i składników mineralnych, ale nie jest bezwartościowa. Co ciekawe okazuje się być świetnym źródłem witaminy A, która w głównej mierze odpowiada za piękny wygląd i dobrą kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo jest to składnik, który wpływa na zdolności widzenia, zwłaszcza po zmroku i umożliwia ich zachowanie w dobrej jakości na dłużej. Co więcej zawartość witaminy nie maleje w związku z gotowaniem. Oczywiście dostarcza ona znaczących ilości selenu. Pierwiastek ten jest nieoceniony w walce z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za powstawanie stresu oksydacyjnego w ustroju. Stan ten prowadzi do rozwoju wielu schorzeń cywilizacyjnych, m.in. nowotworów. Pamiętać należy, że niezbędny jest on dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego czy np. tarczycy. Prócz tego jest to składnik przynoszący ulgę w zaburzeniach nastroju czy nadmiernej nerwowości.