Sałatę rzymską można wykorzystać zarówno w daniach zimnych jak i ciepłych, poddając ją duszeniu, grillowaniu i gotowaniu. Świeże liście sałaty rzymskiej w całości lub porwane świetnie sprawdzą się w sałatkach. Sałata dobrze komponuje się w połączeniu z tuńczykiem, jajkiem, drobiem, fetą, parmezanem, serem pleśniowym, tofu oraz cytrusami, gruszkami, jabłkami, awokado, oliwkami i kaparami. Sałatki można podawać z dodatkiem kaszy bulgur lub pełnoziarnistymi grzankami. Świeżą sałatę można też wykorzystać do kanapek i hamburgerów. Ponadto liście sałaty mogą być spożywane z sosami i dipami, służąc do ich nabierania.
Sałata rzymska cechuje się niską kalorycznością oraz jest źródłem cennych dla zdrowia witamin i składników mineralnych. Sałata ta to bogactwo beta-karotenu, witaminy K, folianów, witaminy C, witaminy B1 i witaminy B2. Zawiera też znaczną ilość wapnia, żelaza, potasu, miedzi i fosforu. Dodatkowo jest lekkostrawna. Wysoka zawartość witaminy A i C warunkuje właściwości antyoksydacyjne sałaty. Witaminy te biorą udział w zwalczaniu wolnych rodników i zmniejszają stres oksydacyjny, co zapobiega wystąpieniu stanów zapalnych i chorób przewlekłych. Pozytywny wpływ sałaty rzymskiej na układ odpornościowy zapewnia znaczna zawartość witaminy C. Dzięki witaminie A i witaminie C sałata rzymska może również korzystnie wpływać na kondycję skóry: zwiększać jej elastyczność, zmniejszać ilość przebarwień, zmarszczek i plam starczych. Dzięki dużej zawartości witaminy K, może mieć ona wpływ na poprawę wytrzymałości kości. Sałata rzymska zawiera znaczne ilości żelaza, które bierze udział w transporcie i magazynowaniu tlenu w organizmie oraz jest wykorzystywane do produkcji krwinek czerwonych. Dzięki temu spożywanie tej sałaty wskazane jest przy anemii. Ponadto spożywanie sałaty rzymskiej, dzięki wysokiej zawartości witaminy K, może okazać się pomocne w zaburzeniach krzepnięcia krwi. Sałata dzięki obecności jest beta-karotenu i witaminy C może wpływać ochronnie na narząd wzroku, zapobiegając wystąpieniu zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej. Witamina C i beta-karoten zapobiegają również utlenianiu cholesterolu, hamując gromadzenie się go w ścianach naczyń tętniczych, co w rezultacie może prowadzić od zawału serca lub udaru. Dodatkowo obecny w sałacie potas może przyczyniać się do obniżania ciśnienia krwi tym samym zmniejszając ryzyko chorób serca.
Warzywo pochodzi z certyfikowanych upraw bio, co oznacza, że produkt jest naturalny co najmniej w 95 procentach, do jego produkcji nie użyto produktów modyfikowanych genetycznie (GMO) ani sztucznych polepszaczy. Ponadto rośliny nie były poddawane działaniu szkodliwych chemikaliów. Producent zadbał też o ochronę środowiska naturalnego – m.in. o bioróżnorodność, oszczędność energii, jak najmniejszą ilość odpadów.
Produkt sprzedawany na sztuki.
Waga sałaty rzymskiej Bio około 0,20-0,30
kg.
W foli będą 2 sałaty rzymskie Bio.
Podana cena to cena za sztukę.
Dostępność: listopad - maj
WEGETARIAŃSKI: | tak |
CERTYFIKAT BIO: | tak |
WEGAŃSKI: | tak |
Kraj Pochodzenia Skladnikow: | Hiszpania |
Waga netto [g]: | 400 ,
200 |
POCHODZENIE: | Hiszpania |