- Mąka migdałowa powstała w 100% w wyniku zmielenia blanszowanych, nieprażonych migdałów. Posiada charakterystyczny migdałowy smak i jest bardzo sycąca. Ze względu na to, że jest wytwarzana z orzechów, nie zawiera glutenu.


Mąka migdałowa powstała w 100% w wyniku zmielenia blanszowanych, nieprażonych migdałów. Posiada charakterystyczny migdałowy smak i jest bardzo sycąca. Zawiera naturalne nienasycone kwasy tłuszczowe, sporo białka, żelaza i witaminy E oraz witamin z grupy B. Ze względu na to, że jest wytwarzana z orzechów, nie zawiera glutenu. Posiada niski IG i jest dużo mniej kaloryczna niż mąka pszenna.
Mąka migdałowa jest idealna do zagęszczania zup i sosów. Polecana także jako alternatywa dla tradycyjnej mąki pszennej, do wypieku ciast i pieczywa. W wielu przepisach można śmiało zamienić ¼ tradycyjnej mąki na mąkę migdałową. Produkt świetnie sprawdzi się jako składnik ciastek, omletów, tart i mokrych ciast (np. brownie).Mąka migdałowa ma cenne właściwości i wartości odżywcze - jest źródłem jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz magnezu, żelaza i wapnia. Właściwości prozdrowotne mąki migdałowej powinny szczególnie docenić osoby z wysokim stężeniem cholesterolu we krwi, cukrzycą i wysokim ciśnieniem tętniczym krwi. Ponadto mąka migdałowa znalazła zastosowanie w diecie bezglutenowej, wegetariańskiej, diecie paleo czy diecie o niskiej zawartości węglowodanów.
Właściwości mąki migdałowej wynikają bezpośrednio z właściwości migdałów, z których powstaje. Mąka migdałowa jest doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych - jednonienasyconych oraz wielonienasyconych. Poza tym zawiera stosunkowo mało węglowodanów. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywana przez osoby będące na diecie o niskiej zawartości węglowodanów czy na diecie ketogenicznej. Dodatkowo mąka migdałowa może być spożywana przez osoby na diecie bezglutenowej, bo nie zawiera glutenu. Mąka migdałowa to również doskonałe źródło magnezu, żelaza i wapnia.Dzięki swojemu bogatemu składowi, ma szerokie działanie zdrowotne:
Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i obniża stężenie cholesterolu we krwi dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych jednonienasyconychObniża ciśnienie krwi dzięki obecności antyoksydantów
Zmniejsza ryzyko wystąpienia raka okrężnicyZmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz poprawa glikemię u osób z cukrzycą, ponieważ obniża glikemię poposiłkową
Ma działanie antyoksydacyjne, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników