Wyciskarka do soków czy sokowirówka ?

Wyciskarka czy sokowirówka ?

Wyciskarka a sokowirówka – znajdź 5 różnic!

Szukając sprzętu do przygotowywania soków, pierwszym skojarzeniem, które może przyjść nam do głowy, jest wybór sokowirówki. Warto jednak przed podjęciem decyzji chwilę się zastanowić, czy aby na pewno sokowirówka będzie dla mnie najlepsza? Dlaczego nie zaufać nowoczesnej technologii i zdecydować się na wyciskarkę do soków?

 

Pozornie oba te sprzęty wydają się być do siebie bardzo podobne. Przecież oba służą temu samemu celowi – przygotowaniu świeżego soku. Lecz pozory, jak w wielu przypadkach tak i w tym, potrafią mylić. Porównanie sokowirówki z wyciskarką ślimakową pokazuje, z jak bardzo różniącymi się urządzeniami mamy do czynienia. Warto spojrzeć nie tylko na cenę, lecz funkcjonalność, na którą się ona przekłada.

  • System działania

Jedną z największych i podstawowych różnic jest system, w jakim działają obie maszyny. Sokowirówka ściera warzywa lub owoce, szatkuje je, rozcina. Tak sporządzony sok może być pozbawiony wielu cennych składników – podczas tarcia wytwarza się ciepło i dochodzi do szybszego utleniania się substancji odżywczych. Wyciskarki działają inaczej – ślimak, będący sercem urządzenia, obraca się powoli, najnowsze modele nawet 40 obrotów na minutę (co tylko nieznacznie wpływa na czas przygotowania soku), miażdżąc wszystkie produkty. Tym samym efektywniej wydobywa to, co jest najcenniejsze w półproduktach, oddając pełnowartościowy, klarowny płyn, będący bombą witaminową.

  • Użyte półprodukty

Zaskakujące w wyciskarkach wolnoobrotowych jest to, z jak wielu składników możemy przygotować sok. Niezwykle zdrowa trawa pszeniczna, pietruszka bogata w witaminę C, jarmuż przeciwdziałający zmęczeniu, rzeżucha oczyszczająca organizm, kiełki chroniące przed anemią, szpinak zapobiegający miażdżycy, odmładzająca pokrzywa… Ogranicza nas tylko wyobraźnia! Z większością z tych składników sokowirówka nie mogłaby się zmierzyć – to, co wrzucilibyśmy do środka, zostałoby w maszynie nieprzetworzone, czyli zmarnowane. Gama możliwości kolorystycznej, zdrowotnej jest ogromna. Tym sposobem soki z wyciskarki nadają się do sokoterapii.

  • Efekty

Kupując warzywa i owoce, chcemy, by były one jak najbardziej soczyste, zdrowe i świeże. Możemy je spożyć na surowo, gotując, ale najefektywniej przyswoimy zawarte tam witaminy, 10-15 minut, pijąc soki. Wrzucając jednak taką samą ilość, tej samej jakości półproduktów do sokowirówki i wyciskarki, uzyskamy nie tylko całkiem inny rodzaj soku, ale też inna będzie jego ilość. Pulpę, którą wyjmiemy z sokowirówki, możemy wycisnąć, będzie ona jeszcze nasączona i mokra, co świadczy o tym, że marnujemy w ten sposób nie tylko produkt, ale i pieniądze. Wyciskarkowa pulpa będzie przede wszystkim znacznie mniejsza, ale i przede wszystkim całkiem sucha. Przy tym otrzymany sok będzie bardziej wartościowy, co zobaczymy nawet po samym kolorze.

  • Czyszczenie

Budowa sita wyciskarki, niezbyt duża liczba części przeważa za łatwością jej czyszczenia. Wiele modeli jest też wyposażona w funkcję płukania między poszczególnymi sokami – nie musimy myć całkowicie urządzenia, wystarczy włączyć odpowiedni tryb, wlać wodę i już można przestawić się z soków owocowych na warzywne. Ostre noże sokowirówki natomiast i bardzo drobne oczka w sitku znacznie utrudniają mycie.

  • Jakość użytkowania

Jeśli zależy nam na czasie przygotowania soku, może kusić nas wybór sokowirówki, która znacznie szybciej przerobi duże ilości warzyw i owoców niż wyciskarka. Jeśli jednak soki przygotowujemy codziennie, często zamierzamy używać urządzenia, to warto pamiętać, że ta różnica czasowa nie jest na tyle duża, by mogła wpłynąć na inne aspekty użytkowania. Wyciskarki wykonane są najczęściej z trwalszych materiałów, producenci na niektóre z nich dają nawet 10 lat gwarancji, wolniej się zużywają i przynoszą lepsze efekty – jakość soku, ilość, koszt zaoszczędzonych produktów i sposób czyszczenia oraz cichy tryb pracy znacznie wpływają na codzienną wygodę korzystania z wyciskarek.


Zobacz nasz film 

 

Różnic można byłoby doszukiwać się znacznie więcej. Z racji nowoczesności urządzenia i technologii korzystniej wychodzi inwestycja w wyciskarkę do soków, co z racji ceny można ujmować w takich właśnie kategoriach. Ale to produkt, który będzie nam służyć latami, wzbogacając nasze życie każdego dnia o cenne substancje odżywcze, dając nam dużo radości z obsługi i efektów. Jeśli zdrowie miałoby swoją cenę, to byłaby nią właśnie wyciskarka.


Znajdź różnice - Wyciskarki do soków

Sklep korzysta z technologii przechowujących i uzyskujących dostęp do informacji urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci Internet - w szczególności z wykorzystaniem tzw. plików cookies. Twoja zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Sklep lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności tutaj.
Zamknij
pixel