Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki grzejnik wybrać – konwektor, olejowy czy termowentylator ?

Sezon zimowy w pełni. Każdy, kto lubi ciepło, szuka go w dowolnej postaci. Niektórzy ratują się ciepłą herbatą, inni kocem, a nieliczni szczęśliwcy robią sobie wakacje w ciepłych zakątkach świata. Jeśli jednak nie mamy opcji wyjazdu, a lubimy czuć się przyjemnie, komfortowo w swoim nie do końca upalnym mieszkaniu, warto sprawić sobie dodatkowe źródło ogrzewania i wybrać: grzejnik olejowy, konwektorowy, termowentylator lub kominek elektryczny. Zobacz, co najefektywniej sprawdzi się właśnie u Ciebie.


Grzejnik olejowy

To najbardziej stabilne źródło dogrzewania, jakie możemy zainstalować w swoim mieszkaniu. Grzejniki tego typu, z racji sposobu działania, nagrzewają się dość wolno, gdyż znajdujący się wewnątrz urządzenia olej musi zostać podgrzany specjalnymi grzałkami. Ale wytworzone ciepło długo się utrzymuje, a sam grzejnik nawet po wyłączeniu jeszcze przez kilka godzin podwyższa temperaturę pomieszczenia. Ciężar takich grzejników jest dość znaczny, stąd najczęściej występują one z wbudowanymi kółeczkami, do łatwiejszego przenoszenia między pomieszczeniami.

Grzejniki olejowe solinde, ciężko, emitujące stabilne ciepło

Grzejnik olejowy to dobre rozwiązanie dla osób, które przebywają długo w domu, mają czas, aby urządzenie zaczęło pracować z pełną siłą, a jednocześnie potrzebują wydajnego i skutecznego źródła ciepła o wysokich parametrach grzewczych. Mogą być używane przez całą dobę, nie wysuszają powietrza i nadają się do nawet dużych pomieszczeń.

Grzejnik konwektorowy

Grzejniki konwektorowe to jedne z najbardziej popularnych urządzeń do dogrzewania mieszkania. Są lekkie, łatwe w przenoszeniu i w krótkim czasie emitują wystarczająco dużo ciepła, żeby dogrzać niewielkie pomieszczenie. Spełniają swoją funkcję od razu po włączeniu, ale też przestają grzać od razu po wyłączeniu.

Konwektory są lekkie i tanie

Sposób działania: konwektory wykorzystują efekt unoszącego się powietrza, tzw. konwekcję. Zasysane od dołu powietrze przechodzi przez grzałkę i wydostaje się górą. Obieg pionowy sprawia, że ogrzane i wypuszczone do pokoju ciepło wpływa też na pobór zimnego powietrza od dołu i tak cykl się zamyka.

Konwektor to szybki sposób na punktowe dogrzanie. Dodatkowo umożliwia swobodną kontrolę temperatury, a cena takiego grzejnika jest bardzo przystępna.


Termowentylatory

Podobną opcją do ogrzewania konwektorowego są termowentylatory. Zaczynają grzać bardzo szybko, zaraz po włączeniu, działają bardzo doraźnie – natychmiast po wyłączeniu przestają emitować ciepło. Ich dużą zaletą jest dodatkowa funkcja zimnego nawiewu, wypuszczane powietrze nie musi przechodzić przez grzałkę. Pozwala to korzystać z urządzenia także latem, gdy potrzebna jest nam ochłoda w upalne dni. Lekkość i niewielkie rozmiary pozwalają na swobodne przenoszenie termowentylatora między pomieszczeniami.

Termowentylatory sprawdzają się świetnie zarówno zimą, jak i latem


Główną różnica między konwektorami a termowentylatorami dodatkowy wiatrak, który przyspiesza proces wydostawania się ciepłego powietrza do pomieszczenia, pozwala je też skierować bardziej punktowo. Dodatkowo ukryty wewnątrz wentylator sprawia, że powietrze przechodzi szybciej przez grzałkę urządzenia. Najczęściej termowentylatory wyposażone są w programator pracy, termostat i zabezpieczenie przed przegrzaniem.


Kominek elektryczny

A może kominek elektryczny? Ich dużą zaletą jest z całą pewnością bardzo elegancki wygląd i rodzaj ciepła, jakie daje, zbliżone do naturalnego ognia. Niezwykle przyjemnie spędza się długie zimowe wieczory przy takim urządzeniu. Siłę i odcień płomienia można regulować. Kominki swobodnie nadają się pod zabudowę. Można cieszyć się przytulną atmosferą każdego dnia – niczym w małym domku podczas wyjazdu na narty w góry. Jest to zdecydowanie opcja dla osób, które lubią poczuć odrobinę luksusu w swoim życiu.

Kominki elektryczne zbudują bardzo przyjemny klimat w pomieszczeniu

 

Sklep korzysta z technologii przechowujących i uzyskujących dostęp do informacji urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci Internet - w szczególności z wykorzystaniem tzw. plików cookies. Twoja zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez Sklep lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności tutaj.
Zamknij
pixel